Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Bezpłatna florystyka

witajcie dziewczyny , ja właśnie jestem słuchaczem takiej szkoły florystycznej w Olsztynie , jest oczywiście bezpłatna i muszę wam się przyznać, że zarówno organizacja jak i materiał nauczania ,a w szczególności zajęcia praktyczne przeszły moje najśmielsze oczekiwania , kadra bardzo kompetentna - same fachury , tylko jest jedno ale - uczyć się trzeba niestety ....duuuużo :bangin:

agunia77 daj jakis namiar na tą szkołę w Olsztynie, napisz proszę jak możesz ile razy a w miesiącu są zjazdy i kto uczy, a no i jak strona praktyczna wyglada. :mrgreen:

agunia a co z praktycznych zajęć już mieliście ?
i jak z kwiatkami?? :smileyflower: :smileyflower:

zajęć praktycznych mamy po 85/h na semestr ,plus 160 godzin praktyki w kwiaciarni ( mamy naprawdę świetną kobitkę , sama prowadzi kwiaciarnię , bywa na pokazach, szkoleniach , jest absolwentką SGGW a poza tym naprawdę ciepłą i otwartą osobą , ,, sprzedaje '' nam dosłownie wszystkie tajniki sztuki florystycznej , a sama to miała praktyki w różnych częściach Europy -krótko mówiąc trafiłyśmy w 10 )jeśli chodzi o materiał nauczania to lecimy po kolei w październiku , listopadzie - florystyka nagrobna tj. wianki , krzyże itp. potem wianek adwentowy , choinki wszelkiego kalibru ,(na siatce , styropianie , z żywego i z suszu ) dekoracje na stoły świąteczne ... teraz zaczynamy florystykę funeralną czyli wieńce , wiązanki na florecie itd. po feriach lecimy ze ślubami . jeśli chodzi o materiał florystyczny - to po prostu szok-nikt się tego nie spodziewał przy bukietach skrętoległych miałyśmy do dyspozycji chyba z 8 rodzajów kwiatów ( żywych oczywiście ) i kupę zieleni , jesli chodzi o świateczne sprawy to tak samo wszystkiego do bólu , od stroiszu po susze , bombki , wstążki i inne dodatki nawet mogłyśmy zamówić sobie jaki kolor świec chcemy do wianka adwentowego . To jest naprawdę wyczyn dla dyrekcji , bo jest nas w klasie 86 osób ( z czego ok. 40 regularnie przychodzi na zajęcia )jesteśmy podzieleni na dwie grupy na te praktyczne ale to i tak tłok , poza tym jesli chodzi o teorię to jest naprawdę dużo nauki ( prawie jak na studiach ) materiał nauczania przewidziany jest na dwa lata a my mamy tylko rok...a w nawiasie mówiąc trzymajcie laski kciuki jutro pierwsze trzy egzaminy a ja zamiast się uczyć to tu klikam ...
no i najważniejsze maż możliwość po tej szkole zdawać egzamin państwowy na florystę , nie jest to obowiązkowe ale spróbować warto ... tak jak widac sama się nie spodziewałam ,że w takim ,, Żaku'' za darmo może być taka super szkoła pozdrawiam serdecznie , trzymajcie kciuki za moją sesję ! :upup:

Trzymam kciuki i czekam na jakieś zdjęcia z egzaminów :smileyflower: i nie tylko.
A kto Was uczy jesli można wiedzieć? :mrgreen:

no to:
:upup: :upup: :upup:

i czekamy na fotki 🙂

Agunia z tego co piszesz to sam cud ,miód .
Mogłabys podac namiary na te szkołe? Jestem tylko po kursie florystycznym chetnie skonczyłabym szkole po której mozna zdwac egzamin na floryste .Chciałabym sie kształcic i rozwijac w tym kierunku i zdobywac doswiadczenie no i co za tym idzie również tytuły .Pozdrawiam:)

Coraz bardziej papierek ma znaczenie:)

Szkoła ma swoje oddziały w Bielsko-Białej, Krakowie, Mysłowice, Sosnowiec, Katowice, Gliwice, Bytom, Poznań i Gdańsk
Więc koleżanka w Olsztynie chyba nie uczęszcza.. ❓
Być może się mylę ale mnie te to wszystkie szkoły typu Żak,Cosinus,Progres,Nova i czego jeszcze nie wymyślą nie przekonują.
Wydaje mi się że lepiej zainwestować w porządny kurs gdzie jest bardzo dużo praktyki.

Dlatego pytam o konkretne namiary ,czekam czekam i czekam a nazwy nie znam ......... :tappingfoot:

To jest szkoła Żak i ma również swój oddział w Olsztynie
alutka 77 wejdź sobie na stronę www. Żak.edu.pl i tam znajdziesz info

facebook