Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Naturalny podkład pod wieniec stojący

12

Witam serdecznie. Jak już pisałem w innym wątku dopiero planuję otworzyć kwiaciarnię i męczy mnie mnie temat wieńców pogrzebowych. Czy pokłady ze stroiszu zakupujecie z hurtowni, giełd? Czy może wykonujecie własnymi rękoma? Obiło mi się o uszy, że szkoda czasu na zabawę w układanie podkładu i lepiej zamówić. Czy macie może jakieś namiary na hurtownie ewentualnie wykonawców podkładów w woj. warmińsko -mazurskim, kujawsko -pomorskim lub mazowieckim ? Chodzi mi o firmy które same dostarczają owe artykuły.
A może wiecie gdzie można znależć w sieci jakiś tutorial dotyczący wykonywania podkładów? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

też Cie Radzion nie ma co męczyc :takaemotka: jedziesz do hurtowni flo, kupujesz i koniec męki. Tak w skrócie 😉 :smileyflower:

a tak swoja droga bo mnie naszło po chwili - jak Ty chcesz te wience trzaskac jak zes podkładu na oczy nie widzial? 😉 kursik by sie przydał chyba, no nie? :smileyflower:

Tak się niestety składa, że byliśmy z żoną na kursie podstawowym Akademii Florystyki a tam tworzenie wieńców wyglądało w ten sposób, że prowadzący stwierdził: "To jest nie warte zachodu i że on sam kupuje gotowe i tylko ubiera podkład w kwiaty", a że ja jestem troszkę bardziej ambitny to chciałbym poznać tą tajną wiedzę:-)

Za tą tajną wiedzę to my płacimy, mój drogi na kursach, więc uprzejmie radzę wybrać się na następny.

prowadzący miał rację. Moim zdaniem powinieneś bardziej skoncentrować się na tym "tylko" ubieraniu podkładu w kwiaty... bo to nie jest takie "tylko" jak się wydaje. Jesli otwieracie kwiaciarnie to szybkie, sprawne i poprawne ukladanie bukietow, wiązanek i wienców powinno byc waszym priorytetem. Bo jesli dacie plame raz drugi, klient się odwróci na pięcie i juz nie wróci...

tak więc rada cioci Kasi :smileyflower: - plecenie podkładów zostaw sobie na jakas blizej nieokreslona przyszłosc, wierz mi w kwiaciarni jest tyle pracy ze czasem nie ma kiedy stanąć i pomyśleć ;). A jesli juz chcesz cos cwiczyc - cwicz bukiety ! sam kurs to nie wszystko, liczą się sprawne wycwiczone rączki, do tego dochodzi się przez nieustanne cwiczenie. Serio.

powodzenia 🙂

Jeśli chodzi tobie o podkład ze świeżego materiału to ja kupuję na giełdzie kwiatowej we Wrocławiu ,ale to na pewno dostaniesz na każdej giełdzie.Podkłady sztuczne dostaniesz w hurtowni florystycznej.Jak dobrze zrozumiałam to masz zamiar dopiero otworzyć kwiaciarnię ,to masz czas aby sobie poćwiczyć robienie podkładów mi to sprawiało wielką frajdę, ale ja mam duży ogród i materiału do,,wicia wianków'' jak ja to nazywam mam dostatek.A tak w temacie niedawno w Niemczech widziałam ciekawie wykonany wieniec.Ażurowy stelaż w kształcie opony samochodowej obciągnięty metalową siatką o dużych oczkach, całość była mocno utkana zielonym mchem jedyne kwiaty jakie użyto to były prymule i niezapominajki wyciągnięte z doniczek i zamocowane w tym stelażu.Myślę, że dodatek chrobotka trochę by to rozjaśnił, ale i tak jest to ciekawe rozwiązanie

mogło wyglądać rewelacyjnie ale przełożenie tego na nasz rynek było by mega trudne - nasi klienci są raczej nie zamożni i zamawiają najtaniej jak tylko się da.... a jak raz do roku trafi się ktoś kto chce coś ładnego to też nie ma ochoty lekką ręką wydać zbyt dużo ...

Dziękuję serdecznie za dobre rady :clap: . Mam jeszcze jedne pytanie a mianowicie jaka jest przybliżona trwałość takiego podkładu w pomieszczeniach ciepłych? Do najbliższej hurtowni florystycznej mam około 70 km i nie wiem czy jest sens trzymania takiego podkładu na stanie w kwiaciarni ❓

w ciepłym pom ok tygodnia a może i krócej - ja zakupione na zapas jeśli przytrafi mi sie kupić trzymam na dworze w cieniu latem w zimnej piwnicy a zimą trzymam na zewnątrz zeby deszczyk zmoczył itd

Trwałość podkładu zależy o wielu czynników.

Najważniejszy - materiał, z jakiego został zrobiony, zazwyczaj jest to – jodła pospolita, (Abies alba), czasami można spotkać podkład z– jodły syryjskiej (Abies cilicica), o wiele trwalszy, ale zwykle droższy .

Najmniej trwałe są wszystkie wyroby z jodły wiosną, kiedy rośliny rozpoczynają wegetację i ukazują się młode pędy, a jesienią i zimą są bardzo trwałe, na dworze mogą przetrwać kilka tygodni, szczególnie kiedy temp. są minusowe.
Musimy mieć sprawdzonego dostawcę, aby mieć podkład zrobiony ze świeżo ściętych gałęzi.
Zrobienie podkładu jest proste, ale wymaga wprawy i staranności, zajmie sporo czasu, a jeśli popełnisz błąd, wieniec może się rozpaść w trakcie pogrzebu, i kompromitacja pewna.
Lepiej kupić gotowy.

12
facebook