Zielona Energia -aranżacje kwiatowe modne latem 2009.

Biuro Kwiatowe Holandia prezentuje aranżacje kwiatowe modne latem 2009.

„Zielona energia” jest manifestem roślin, nawołujących do życia w symbiozie z naturą. W dzisiejszym świecie jesteśmy otoczeni syntetycznymi materiałami, przetworzonymi produktami i przez to zapominamy o ważnej roli jaką zieleń pełni w naszym życiu. Kwiaty i rośliny mają nie tylko walory estetyczne i oczarowują swoim pięknem, przede wszystkim posiadają korzystne dla zdrowia właściwości, oczyszczają powietrze z toksyn, tłumią hałas i kojąco wpływają na nasze zmysły. Floryści namawiają, żeby tego lata otaczać się nimi, eksponować je wraz z ich tętniącymi życiem korzeniami oraz mięsistymi liśćmi. W ten sposób,, te zielone okazy odpłacą się życiodajną energią.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Letnia tendencja określona mianem „Zielona energia” (Botanical energy) sprawia, że bez wychodzenia z domu przenosimy się do tropikalnego lasu oraz dzikiej dżungli, będących źródłem inspiracji do jej tworzenia. Dominująca soczysta zieleń liści i wyraziste odcienie różu wprowadzają nas w świat botaniki i jej tajemnic. Zieleń jest synonimem harmonii, energii i równowagi, róż natomiast dobrego nastroju i radości z życia. Floryści w swoich kompozycjach eksponują liście i korzenie, dzięki czemu możemy poznać ich unerwienie oraz strukturę. W sezonie letnim kwiaty są wszechobecne i pobudzają do życia. Aranżacje kwiatowe pełnią funkcję dekoracyjną oraz tworzą enklawę przed zgiełkiem i hałasem dużych miast.

Letnie kompozycje utrzymane są w trzech stylach: nowoczesnym, nastrojowym i klasycznym. W nowoczesnych aranżacjach dominuje kolor zielony i biały. Kompozycje są nacechowane energią i poprzez ukazanie wijących się jak wąż korzeni czy drapieżnych liści, uwydatniają dziką naturę kwiatów i roślin. Nastrojowe aranżacje są tropikalne i łączą jasną zieleń z mocnym różem. Wprowadzają niesamowitą radość i energię do pomieszczeń. Styl klasyczny wyróżnia elegancja i nieregularna forma. Kompozycje wprowadzają nas w błogi nastrój i harmonię. Wazony są proste, szklane, drewniane lub porcelanowe.

Umieszczając kwiaty w przezroczystych naczyniach uzyskamy niesamowity efekt i uwydatnimy to czego na ogół nie zauważymy. Liście, korzenie, żywe kolory i piękne kwiaty sprawią, że nawet w deszczowy dzień będziemy tryskać energią i cieszyć się życiem.

  Wiosna 2008 - Kwiatowe inspiracje "Barwna szarość"

Najmodniejszymi kwiatami tego lata są: Anturium (Anturium), Frezja (Freesia), Piwonia (Paeonia), Koper (Anethum), Dalia (Dahlia), Cantedeskia (Zantedeschia).

Styl nowoczesny

Szklane naczynie odsłania niezwykły kształt korzeni, które odkrywają przed nami siły drzemiące w przyrodzie. Kwiaty i liście wyglądają tak, jakby dopiero zostały ścięte w tropikalnej dżungli. Taka aranżacja wyzwala w nas wiele energii i siły.

Anturium, Cantedeskia, Koper

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Białe naczynie stanowiące tło dla kwiatów i liści idealnie podkreśla ich kształt, budowę i unerwienie. Połączenie bieli i zieleni tworzy energetyczną całość.

Cantedeskia, Anturium

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Ta gablota wypełniona aranżacjami z cantedeskii, dalii, anturium i jego liści, silnie oddziałuje na nasze zmysły i samopoczucie oraz wprowadza harmonię do wnętrza. Ta zielona ściana przeobraża się każdego dnia a my w zależności od naszego humoru możemy zmieniać jej kolor.

Cantedeskia, Anturium i jego liście, Dalia,

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Piękno tkwi w prostocie. Niezliczone faktury i kształty są dowodem na różnorodność jaka występuje w przyrodzie. Zielone liście anturium i biała dalia uspakajają nas i wyciszają przed zgiełkiem dużych miast.

Anturium i jego liście, Dalia

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Te szklane kule wypełnione różnymi kwiatami i liści tworzą osobne aranżacje. Każda z nich jest inna, ale wszystkie nawołują do życia w zgodzie z naturą. Ta niezwykle oryginalna aranżacja nada świeżość każdemu pomieszczeniu.

Cantedeskia, Dalia, Anturium i jego liście

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Styl nastrojowy

Szklane naczynie wypełnione wodą i kamieniami to ciekawy pomysł na letnią aranżację. Różowe anturium tworzy niezwykły kontrast z zielonymi kwiatami. Ta skromna aranżacja z pewnością przykuje uwagę wielu osób.

Anturium, liście

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Białe i zielone naczynia doskonale podkreślają charakter różowej dalii. Połączenie zieleni z różem wyzwala świeżość i energię.

Anturium, Dalia

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

  Zdrowa dekoracja wnętrz

Tak jak botanik, możemy stworzyć w swoim wnętrzu małe laboratorium z różnymi gatunkami kwiatów. Zielone naczynia i butelki tworzą harmonię z kwiatami w kolorze limonki: anturium, dalią i koprem. Aranżacja jest bardzo świeża i energetyczna.

Anturium, Dalia, Koper, liście

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Drewniany wazon, ciepła zieleń anturium i cantedeskii przeniesie nas w głąb puszczy amazońskiej. Ta prosta aranżacja silnie oddziałuje na nasze zmysły, wyzwalając w nas spokój.

Anturium, Cantedeskia

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

W tej aranżacji zamiast tradycyjnych wazonów, wykorzystano słoiki. Szklane naczynia zostały wyścielone liśćmi o ciekawej strukturze, które podkreślają naturalność letnich kompozycji. Różowo-białe dalie kontrastujące z zielonym anturium sprawią, że poczujemy się radośni i zyskamy więcej energii na resztę dnia.

Dalia, Anturium, liście

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Styl klasyczny

W domowym zaciszu możemy stworzyć swój własny rajski ogród wypełniony kolorowymi kwiatami. Różne odcienie różu i zieleni oraz kształty kwiatów sprawią, że bez wychodzenia z domu poczujemy się na łonie natury.

Cantedeskia, Anturium, Piwonia, Dalia

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Czasami minimalizm może wywołać w nas wiele pozytywnych emocji. Anturium w dwóch odcieniach różu na tle liścia kaladium to delikatny i elegancki akcent na każdym stole.

Anturium, liście Kaladium

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Kwiaty o intensywnych barwach różu i zieleni tworzą niesamowity kontrast z jasną fakturą drewna. Ta romantyczna, elegancka aranżacja sprawi, że daleko odpłyniemy myślami.

Cantedeskia, Frezja, Anturium, Koper, Dalia.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Podczas letnich upalnych dni możemy odświeżyć jadalnie poprzez ułożenie ciekawej kompozycji na stole. Pojedyncze kwiaty na półmiskach i w słoikach ożywią atmosferę i pobudzą nasz apetyt.

Anturium, Piwonia, Dalia, Marchew.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

materiały źródłowe:

Zostaw odpowiedź

 

facebook