Wiosna w modzie Kwiatowe aranżacje w Galerii Krakowskiej

Choć za oknem śnieg, do naszych mieszkań możemy zaprosić już wiosnę! Wystarczy dobry pomysł i odrobina czasu, by między 19 lutym a 5 marca odwiedzić Galerię Krakowską. W tym czasie będzie można podziwiać tam wystawę aranżacji kwiatowych, która na dziesięć różnych sposobów podpowie nam jak stare szafy, regały i lampy przeobrazić w kwitnące dzieła sztuki.

Kwiaty spełniają w naszym życiu wyjątkową rolę: pomagają się odprężyć, tłumią hałas i oczyszczają powietrze z toksyn. Posiadają też niezaprzeczalne walory estetyczne – kuszą feerią barw, niecodziennym wyglądem i upajającą wonią. Wszystkich miłośników kwiatów, którzy chcieliby w sposób innowacyjny i zarazem funkcjonalny wykorzystać je do zaaranżowania wnętrz swoich mieszkań, zapraszamy w dniach 19 lutego – 5 marca do Galerii Krakowskiej. W holach galerii pojawi się dziesięć wysepek zaaranżowanych przez profesjonalnego architekta. Każda z nich zawierać będzie odmienną propozycję na przekształcenie mebli w kwitnące kompozycje, podkreślające ich kształt i deseń. Wystawa potrwa do 5 marca.

Wiosną malowane
Bohaterami tego barwnego wydarzenia będą przede wszystkim rośliny – by przygotować wystawę użyto około 7 tysięcy kwiatów doniczkowych. Nie zabraknie klasycznych kwiatów ogrodowych oraz symboli wiosny – pierwiosnków i hiacyntów.

Pierwiosnek (prymulka) zachwyca filigranowym kształtem i przyciąga uwagę zdecydowanym kolorem. Kwitnącego „na dziko” pierwiosnka można spotkać

już marcu, jednak prawdziwe prymulkowe szaleństwo zaczyna się na przełomie kwietnia i maja. Sadzi się je w skalnych ogródkach i wiosennych rabatach, choć

te niewielkich rozmiarów kwiatki równie ładnie wyglądać będą przy ścieżkach, krzewach, pod drzewami i nad zbiornikami wodnymi.

Hiacynty to obok pierwiosnków jedne z najpopularniejszych roślin uprawianych

w ogrodach i we wnętrzach. Jest to zasługą ich charakterystycznego, mocnego zapachu oraz łatwości z jaką się je uprawia. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej – od czerwonych, różowych i pomarańczowych, przez łososiowe

  WYNIKI konkursu Aktywność wygrywa

i fioletowe, po białe, żółte i niebieskie.

Te oraz wiele innych wiosennych gatunków kwiatów przez dwa tygodnie ubarwiać będzie rozmieszczone w pasażach galerii wysepki wystawowe. Oprócz kwiatów użyto też różnorodne materiały, m.in. dżins czy jedwab – dzięki czemu każda z wysepek stanowi odmienną propozycję aranżacyjną. Inspiracje tymi niecodziennymi aranżami kwiatowo-meblarskimi, nawet pomimo niesprzyjającej aury, sprawią, że w naszych domach już niebawem zakróluje wiosna.

materiały prasowe:

PR Inspiration

Zostaw odpowiedź

 

facebook