VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski – 26.02-1.03.2014 – Zapraszamy !

VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski

26 luty – 1 marzec 2014 Poznań

Zarząd Stowarzyszenia Naukowo – Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddziału Poznańskiego (SITO) – członek Międzynarodowej Federacji Florystycznej FLORINT – International Florist Organisation, ma przyjemność zaprosić Państwa na VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski, które odbędą się w dniach 26 lutego – 1 marca 2014 roku w ramach Targów Special Days oraz Targów GARDENIA na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (ekspozycja prac konkursowych do  soboty dnia 1 marca 2014 r.).

Dla polskich i zagranicznych florystów Mistrzostwa są okazją do zaprezentowania umiejętności i kreatywności  w interpretacji tematów. Pozwalają poznać nowe trendy i techniki, wymienić doświadczenia. Dla zwycięzców w obu kategoriach wiekowych są przepustką do udziału  w mistrzostwach Florystycznych Europy.

 

W Mistrzostwach mogą brać udział uczestnicy z Polski i zagranicy.

Mistrzostwa będą podzielone na dwie kategorie wiekowe:

Grupa A – floryści w wieku powyżej 24 lat

Grupa B – juniorzy do 24 lat

 

Każdy uczestnik Mistrzostw może mieć asystenta, który pomaga przygotować materiał rośliny na zapleczu oraz na stanowisku konkursowym. Po zakończeniu konkurencji asystent pomaga uporządkować stanowisko. W trakcie realizacji zadań konkursowych uczestnik pracuje samodzielnie.

 

Każdy uczestnik ma do dyspozycji stanowisko wystawowe oraz stół roboczy w pawilonie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Stanowiska będą losowane przez uczestników przed rozpoczęciem Mistrzostw.

Na stanowisku oprócz listwy wyznaczającej granice nie ma zabudowy, ani oświetlenia. W przypadku gdy uczestnik do realizowanego zadania wymaga wysokiej zabudowy oraz oświetlenia proszony jest  o wcześniejszy kontakt z organizatorem.

 

Zadania konkursowe nr 1, 2, 3  w grupie A oraz zadanie 1, 2  w grupie B uczestnik realizuje na wylosowanym stanowisku z własnego materiału. Zadanie „Niespodzianka” wykonywane będzie  w miejscu wyznaczonym przez organizatora  z materiału dostarczonego przez organizatora.

  IV Plenerowa Wystawa Florystyczna Floating garden - zakończona - zapraszamy na fotorelację

Zadanie 1 w grupie A realizowane jest w dniu 26 lutego 2014 r., pozostałe zadania w grupie A oraz zadania w grupie B realizowane są 27 lutego 2014 r.  przy udziale publiczności.

 

Zadania konkursowe

Grupa A

 

1.  „Florystyczne podróże” – obiekt florystyczny inspirowany wybranym krajem

2.  ,,Stół dla podróżnika inspirowany kulturą wybranego kraju”

3. Bukiet ślubny/ozdoba ślubna dla panny młodej

4. Niespodzianka

 

Grupa B

 

1. ,,Stół dla podróżnika inspirowany kulturą wybranego kraju”

Bukiet ślubny/ozdoba ślubna dla panny młodej

Niespodzianka

 

Prace konkursowe ocenia międzynarodowe jury w skali 100 punktowej według reguł ustanowionych przez Międzynarodową Federację Florystyczną – FLORINT (International Florist Organisation).

Przy ocenie brane będą pod uwagę następujące elementy:

technika   30 punktów

idea/kreatywność 20 punktów

kolorystyka   20 punktów

kompozycja  30 punktów

 

Zgłoszenie udziału w Mistrzostwach należy przesłać pocztą na adres: Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa  Oddział Poznański ul. Wieniawskiego 5/9   61-712 Poznań  lub drogą elektroniczną: sito@sito.poznan.pl w terminie do: 15 stycznia 2014.

uczestnictwo w VIII MMFP wynosi:  800 zł + 23% VAT

Zainteresowanym udziałem w konkursie organizator prześle regulamin konkursu oraz dokładne informacje.

 

Kontakt:

Biuro SITO

ul. Wieniawskiego  5/9

61-712 Poznań

tel. 61 853 67 16

 

VIII Międzynarodowym Mistrzostwom Florystycznym Polski będzie towarzyszył Otwarty Konkurs dla Kwiaciarń oraz Pokazy Florystyczne (szczegółowe informacje w najbliższym czasie).

 Informacje o VIII MMFP znajdują się na stronie SITO www.sito.poznan.pl

 Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa  w VIII  Międzynarodowych Mistrzostwach Florystycznych Polski!

fot.sxc.hu

Zostaw odpowiedź

 

facebook