V Plenerowa Wystawa Florystyczna Pamiętajcie o ogrodach 18 – 19 maja, Plac Mickiewicza w Szczecinie

„Po lirycznej stronie rzeczy” to temat tegorocznej piątej już Plenerowej Wystawy Florystycznej w Szczecinie. Rozwinięciem tego tematu, a zarazem inspiracją dla twórców prac ma być w zamyśle organizatorów wiersz Juliana Tuwima p.t. „Liryka”.  Warto poszukać w zbiorach wierszy tego utworu, żeby poznać ścieżki artystycznych poszukiwań prezentujących się na wystawie florystów. Autorami prac będą w tym roku doświadczeni, od wielu lat funkcjonujący na szczecińskim rynku floryści, ale także poznający trudną sztukę układania kwiatów adepci florystyki. Łącznie będzie to ok. 40 osób, więc trudno wymienić tu wszystkich.

Zasłużony prestiż, na jaki przez lata istnienia wystawy zapracowali wszyscy tworzący ją floryści, dodatkowo podnosi dobry zwyczaj zapraszania gości specjalnych, którzy swoją obecnością wnoszą  szczery entuzjazm i przyjazny klimat. W tym roku zaproszenia przyjęli: Monika Bębenek, Magdalena Birula – Białynicka, Tomasz Max Kuczyński, Piotr Salachna i Piotr Sekunda.

To będzie wyjątkowo liryczny weekend… 25 zapowiedzianych prac przedstawi wyobrażenie innych, lirycznych stron rzeczy. Jakie to będą rzeczy? Rzecz, to może być przedmiot, ale także uczucie, zjawisko, każdy niematerialny element rzeczywistości. Przedstawienie ich za pomocą kwiatów to sprawa wyobraźni, inwencji i kreatywności autorów.

Z nadesłanych projektów wynika, że na wystawie można spodziewać się prac o prawdziwie plenerowych wymiarach, przybierających bardzo różne kształty i formy.

Zapraszamy Państwa na V Plenerową Wystawę Florystyczną "Pamiętajcie o ogrodach"
Szczecin, Plac Mickiewicza, 18 – 19 maja 2013 r., w godz. 10.00 – 18.00

Wstęp wolny

Więcej informacji sukcesywnie na www.florystyka.kiermaszogrodniczy.info  i na Facebook.
  Zapraszamy na Święto Róży - 39. Wystawę Róż i Aranżacji Florystycznych Kutno 6 -8 września 2013 r.

Zostaw odpowiedź

 

facebook