Trendy w kwiaciarni. Poznaj 6 sposobów, aby kwiaciarnia była bardziej EKO

Najczęściej ma to związek ze zdrową żywnością. Produkty ekologiczne nie są bowiem spryskiwane ani nawożone szkodliwymi substancjami chemicznymi. Chodzi także o bardziej świadome życie w kontekście ochrony środowiska. Ekologiczne – to znaczy niezanieczyszczające przyrody. Dobrym przykładem są tutaj pralnie ekologiczne, czyli przyjazne naturze oraz stosujące najlepsze technologiczne rozwiązania.
Ten, kto żyje zgodnie z trendem Eko, segreguje śmieci, jeździ rowerem zamiast samochodem czy też nie używa foliowych toreb na zakupy, które rozkładają się nawet kilkaset lat!
W jaki sposób można sprawić, aby kwiaciarnia była bardziej proekologiczna? Poznaj 6 sposobów.
1.Przede wszystkim nie należy używać foliowych toreb do pakowania artykułów dostępnych w kwiaciarni.
2.Wprowadzić do asortymentu zioła w doniczkach. Bardzo dużo konsumentek chciałoby mieć domowy ogródek świeżych ziół, a nie ma pojęcia, jak się do tego zabrać. Żeby być bardziej Eko, możesz nawet sam założyć taką mini farmę ziół w doniczkach. Wystarczy przecież zasiać zioła w odpowiednim momencie, a potem systematycznie o nie dbać.
3.Sprzedawać ekologiczne produkty, jeśli dysponujesz większym lokalem. Możesz urządzać raz na jakiś czas „Eko tygodnie”, w których udostępnisz producentom takich produktów miejsce w kwiaciarni. Oczywiście za odpowiednią prowizję od sprzedaży.
4.W czasie Świat Bożego Narodzenia sprzedawaj ekologiczne choinki (czyli w donicach), które można później zasadzić do ogródka. Coraz bardziej popularne stają się także cyprysy oraz tuje, które lepiej znoszą pokojowe temperatury.
5.Wprowadź do sprzedaży kwiaty nadające się do jedzenia. Takie produkty muszą być w 100% naturalne, czyli pochodzić z ekologicznych upraw. W takim przypadku podwójnie sprawdź źródło, z którego kupujesz kwiaty, gdyż zdrowie Twoich klientów jest najważniejsze. Trzymaj taką kolekcję z daleka od wszelakich spryskiwaczy, odżywek czy preparatów do nabłyszczania. Oznacz je widoczną etykietą „Kwiaty nadające się do spożycia”. Kwiaciarnia z taką mini specjalizacją na pewno wyróżni się wśród konkurencji. Jeśli zdecydujesz się na to, zapoznaj się z przepisami potraw zawierających kwiaty. W sprzedaży możesz mieć książki kucharskie, które polecają przepisy ze świeżymi kwiatami.
6.Wiele kwiatów ma właściwości lecznicze. Dla amatorów medycyny naturalnej suszone kwiatki – z konkretnym opisem działania, zapakowane w oryginalne paczuszki lub pudełeczka – będą doskonałym upominkiem.

Małgorzata Dziubała i Aleksandra Lechwar-Szwarc, założycielki firmy Kreatywny Butik ONE www.kreatywnybutikone.pl, która dostarcza pomysły na rozwój biznesom małym i dużym. W e-booku „Pomysł na biznes. Jak zwiększyć sprzedaż w swojej firmie? KWIACIARNIE” znajduje się dużo więcej praktycznych porad i inspiracji na prowadzenie własnej kwiaciarni. Firma prowadzi także szkolenia i konsultacje. Zobacz więcej tutaj: https://kreatywnybutikone.pl/produkt/pomysl-na-biznes-jak-zwiekszyc-sprzedaz-w-swojej-firmie-kwiaciarnie

Ludzie coraz większą uwagę przywiązują do pochodzenia produktów, którymi się otaczają i które używają.

  Pracuj na własną markę

Zostaw odpowiedź

 

facebook