Relacja z SHOW KWIATOWEGO

26 sierpnia w gościnnych progach Śląskiego Centrum Florystycznego odbyła się kolejna impreza stowarzyszeniowa, mająca na celu promowanie kwiatów. Show Kwiatowe pt. „Moda w kwiatach, kwiaty w modzie” przyciągnęło blisko 300 widzów, w tym wielu śląskich prominentów.  Razem ze Stowarzyszeniem Florystów Polskich pokaz współorganizował „Rekpol”, Smithers Oasis  i Akademia Marioli Miklaszewskiej. Na scenie prezentowane były prace 10 doskonałych florystów, Moniki Kudłacz, Sylwii Bednarek, Edyty Zając Chruściel, Nelly Siwickiej, Moniki Wilgockiej, Moniki Łątki, Magdy Rączki, Małgosi Ziemeckiej, Magdy Walerczyk i Tomka Max Kuczyńskiego, całość skoordynowała Mariola Miklaszewska.

Konwencja tego pokazu była odmienna od zwyczajowej. Zamierzeniem było dostarczyć widzom rozrywki, wrażeń estetycznych, zaszokować, zaciekawić kwiatami i pokazać, jak niezwykłe rzeczy można z nich zrobić.  Można było podziwiać suknie z liści i kwiatów, spódnice z traw, spodenki z kory, bieliznę z płatków. Całości dopełniały kapelusze i toczki, parasole i piękne, niecodzienne bukiety. Widzieliśmy płatkowy baldachim, stroje niczym z burleski i płaszcz rodem z „Gwiezdnych wojen”. Wszystko to w rytm mocnej, klubowej muzyki w mistrzowski, swobodny, a niekiedy  dowcipny sposób zaprezentowali floryści, autorzy prac, którzy na potrzeby pokazu wcielili się w rolę modelek i modeli,  dzięki czemu na wybiegu panowała  swoboda i luz.  Pokazy, to póki co, najlepszy, najefektywniejszy sposób na pozyskanie nowych członków dla Stowarzyszenia, na których tak bardzo nam zależy.

SFP serdecznie dziękuje gospodarzom – Śląskiemu Centrum Florystycznemu. Wielkie dzięki za hojność wszystkim sponsorom – firmom: Salaba, Esmeralda Farms, Canea, Robertowi Wolskiemu, Witkowi Wolskiemu, Jackowi Postawa, Mariuszowi Szulc. Podziękowania składamy Marioli Miklaszewskiej i jej Akademii, wszystkim wspaniałym florystom: Monice Kudłacz, Sylwii Bednarek, Edycie Zając Chruściel, Nelly Siwickiej, Monice Wilgockiej, Monice Łątce, Magdzie Rączce, Małgosi Ziemeckiej, Magdzie Walerczyk i Tomkowi Max Kuczyńskiemu. Dziękujemy również Ambasadzie Urody FEMME za wykonanie fryzur oraz asystentom – śląskim florystom, którzy pomagali w przygotowaniach: Izie Królik-Drozdowskiej , Kasi Ryszka Dziwoki, Iwonie Kuś Jureczko, Bernadecie Skupienia, Brygidzie Adamik, Izabelli Balcar, Karinie Maćkowiak, która również wcieliła się w rolę modelki. Dziękujemy też  za wspaniały modeling Klaudii Sachs i Rafałowi Waleczek.  Dziękujemy Lenie Stryjskiej z firmy Smithers Oasis za poprowadzenie tego pokazu. I na koniec wielkie podziękowania Telewizji TVS za relację na wizji i świetny materiał filmowy, a Bartkowi Dziwoki za wspaniałe zdjęcia.

  Pod prąd

Tekst i zdjęcia: Stowarzyszenie Florystów Polskich

Zostaw odpowiedź

 

facebook