Programy do projektowania ogrodów

Dopełnieniem naszego pięknego, dopiero co zbudowanego, domu jest równie piękny ogród. Jednak zaprojektowanie go, nie jest wcale prostą sprawą, szczególnie dla osób nie mających doświadczenia w tym zakresie. Jednak nie bójmy się, jest dla nas nadzieja. Pomimo tego, że jako nowicjusze, nie wiemy, które kwiaty do siebie pasują, jak duże urosną i kiedy kwitną, nie jesteśmy skazani na klęskę. Istnieją programy, które pomogą nam postawić pierwszy krok w stronę wymarzonego ogrodu.

Virtual Garden

Jest to jeden z najpopularniejszych bezpłatnych programów w tej branży. Wprawdzie program występuje tylko w angielskiej wersji językowej, jednak został przygotowany do niego przewodnik, który w bardzo jasny i czytelny sposób oprowadza nas po interfejsie. Program umożliwia nam wprowadzenie kształtu naszego ogrodu, nanoszenia drzew, krzewów i kwiatów. Istnieje możliwość wyposażenia go również w meble ogrodowe czy oczko wodne. Niestety dużym minusem programu jest brak opcji wydruku zaprojektowanego ogrodu

Obraz: Okno programu Virtul Garden

Garden Composer

Wielu uważa go za najlepszy program do profesjonalnego projektowania ogrodów. Jest to wprawdzie program płatny, ale jego cena nie jest zbyt wygórowana w stosunku do jego możliwości. Można wykonywać nie tylko aranżacje ogrodów, ale także miejskich terenów zielonych. Program w swojej bazie posiada oprócz dużej bazy roślin (ok. 9 tyś gatunków), gotowe elementy krajobrazu. Z dużą realnością oddaje ogród i jego otoczenie. Ciekawostką jest możliwość wykorzystywania zdjęć cyfrowych, a także wpływanie na kształt roślin umieszczanych w naszym wirtualnym ogrodzie.

Obraz: Okno programu Garden Composer

Autor: Panoramix4444 Źródło: https://www.praktycznekursy.pl/aukcje/garden_composer_3d_plus/gcplus01_480.jpg

Wymarzony Ogród

Kolejny ciekawy, ale i płatny program do projektowania ogrodu. Daje nam dużą dowolność w kształtowaniu terenu działki, ustawianiu płotu czy planowaniu miejsca na grządki. Ciekawym elementem jest animator wzrostu roślin – możemy zobaczyć, jak będzie wyglądał nasz ogród o każdej porze roku. Na koniec nasz projekt może zostać wydrukowany, wraz z zestawieniem użytych roślin.

  Zaczynamy sezon ogrodowy – przegląd narzędzi

Obraz: Przykładowa wizualizacja w programie Wymarzony Ogród

Garden Puzzle

Jest to aplikacja pozwalająca nam na projektowanie ogrodów w sieci. Możemy z niej korzystać w wersji bezpłatnej, jednak program jest wtedy dość mocno okrojony. Pełna (płatna) wersja umożliwia nam w bardzo prosty i przyjazny sposób zagospodarować powierzchnie ogrodu. Projektowanie jest bardzo proste i intuicyjne, a baza roślin przez nas używana została stworzona z gatunków najlepiej sprawdzających się w naszym klimacie. Gotowy projekt możemy wydrukować wraz z listą użytych roślin. Dzięki temu, że program działa w sieci, nasze projekty mogą być oceniane przez innych użytkowników, co pozwala zaczerpnąć informacji od bardziej doświadczonych użytkowników.

Ogrodnictwo, nawet to wirtualne może być ciekawym i pasjonującym zajęciem. To jak nasze przydomowe ogrody będą wyglądać nie zależy tylko od wybranego programu, ale przede wszystkim od naszej fantazji i pomysłowości.

Obraz: Przykładowa wizualizacja w programie Wymarzony Ogród

Autor: stasiu Źródło: https://gardenpuzzle.pl/projects/show/48458

źródło

www.projektoskop.pl

Zostaw odpowiedź

 

facebook