Pod prąd

czyli  pokaz Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej .

W upalną niedzielę 04 sierpnia w pięknym, nowym obiekcie „Wyspa Wisła” w Stężycy koło Puław zebrała się spora grupa widzów aby uczestniczyć w niecodziennym widowisku.

Show kwiatowym, które zapowiadało się nie lada atrakcyjnie i dawało możliwość udziału w tak spektakularnym wydarzeniu.

Wydarzeniu, które miało miejsce dzięki firmie JMP Flowers państwa Ptaszków, Akademii Marioli Miklaszewskiej i Wyspie Wisła.

Patronem show było Stowarzyszenie Florystów Polskich.

Mariola Miklaszewska wraz z Robertem Miłkowskim – rzecznikiem prasowym SFP poprowadziła tę niecodzienną imprezę.

Pokaz podzielony był na dwie części, w pierwszej uczniowie klasy mistrzowskiej tworzyli niesamowite bukiety, prześliczne wiązanki ślubne i oryginalne kompozycje kwiatowe , które na wybiegu prezentowały modelki między innymi Monika Łątka i modele wśród których był Tomasz Max Kuczyński.

Floryści niejednokrotnie zaskakiwali doborem materiału używanego w aranżacjach, jak i kolorystyką łamiąc przy tym stereotypy a idealnie nawiązując do tematu pokazu czyli szli „pod prąd” 🙂

Druga część to pełne żywiołowości, młodości i niesamowitych kreacji widowisko całości dopełniała świetnie dobrana muzyka.

Różnorodność pomysłów a przy tym nietuzinkowi modele w role których wcieliły się florystki i floryści z grupy mistrzowskiej, stworzyło barwny spektakl gdzie tak naprawdę najważniejsze były kwiaty i to jak w oryginalny sposób można pokazać ich piękno i delikatność .

Cieszę się, że miałam okazję uczestniczyć w tym niesamowitym wydarzeniu i mam nadzieję, że coraz więcej będzie tego typu imprez na tak wysokim poziomie, co pozwoliłoby spojrzeć na kwiaty troszkę z innej strony.

Tekst i zdjęcia

Sylwia Ludwiczak  *skimmia*

  Pokaz Florystyki Żałobnej 16.09.2012 Turza Śląska - relacja

Zostaw odpowiedź

 

facebook