Ozdoby świąteczne

Najmilszymi kreatorami atmosfery świątecznej są płatki puszystego śniegu, zapachy tradycyjnych potraw i dekoracje bożonarodzeniowe. Bez dekoracji trudno sobie wyobrazić prawdziwe święta. W niektórych domach przetrwała tradycja rodzinnego ubierania choinki w dniu Wigilii. Inne dekoracje można zaaranżować dużo wcześniej.

Obecnie, coroczne trendy dyktują dekoratorzy wnętrz. Wciąż dominuje w tradycyjna kolorystyka: zieleni, złota i srebra. Współczesne kreacje tworzą odważne zestawienia: zieleni i fioletu, miedzi i czerwieni, bieli i czerni a także czerni i złota. Duet black and white, bardzo prosty i elegancki zyskał aprobatę wśród amatorów prostych i czytelnych aranżacji.

W tym sezonie modne są naturalne zimowe zestawienia, przywodzące na myśl biały śnieg i przejrzyste sople lodu, czyli: bieli i kryształ, a także matowe lub błyszczące złoto i ecru.

Oprócz dekorowania stołu i choinki chętnie ozdabiamy drzwi wejściowe, kominki i okna. Do najpopularniejszych stroików drzwi, parapetów i kominków należą: wieńce z wikliny, suszone, wygięte gałązki, lampiony, geometryczne formy (stożki i kule) i sznury ozdobnych łańcuchów. Coraz częściej widać oświetlone lampkami elewacje domków jednorodzinnych lub iglastych drzewek w ogrodzie.

Sezon bożonarodzeniowy, w punktach handlowych, zaczyna się na początku listopada. Producenci zasypują klientów niezliczonymi pomysłami na świąteczne aranżacje Przystępne ceny i szeroki wybór skłaniają do kupna gotowych produktów. Dla miłośników tradycyjnego celebrowania okresu przedświątecznego i świąt Bożego Narodzenia przyjemnością jest samodzielne wykonanie ozdób. O tym jak zrobić ozdoby choinkowe? lub jak zrobić stroik świąteczny? można przeczytać wszędzie: w kolorowych czasopismach, poradnikach, a nawet ulotkach hipermarketów. Często poszukujemy pomysłów w internecie, także na dekoracje świąteczne dla dzieci. Własnoręcznie wykonane ozdoby nie muszą być idealne. Na swój sposób są piękne i przynoszą więcej radości niż kupne.

Jak zrobić słodkie ozdoby choinkowe? Do ich wykonania, w długie zimowe wieczory, warto zaprosić dzieci, którym to przyniesie najwięcej radości. Ciekawym pomysłem mogą być ozdoby choinkowe z papieru lub słodkości. Bardzo pięknie na choince wyglądają duże, ciemne lub lukrowane pierniczki, wykrojone w dowolne kształty. W środku każdego pierniczka należy przebić otwór o średnicy standardowego korka do butelki. Przez gotowe, wypieczone ciasteczka przewlekamy szeroką, materiałową wstążkę (mogą to być wstęgi półprzezroczyste z giętkimi drucikami w obu brzegach). Odcinek wstążki musi być na tyle długi, aby można było przyczepić pierniczek do choinki i zawiązać dekoracyjną kokardę. Takie same pierniczki można powiesić na gałązkach, lub na wąskich, materiałowych wstążeczkach do wiklinowych wieńców.

  Honorowi dziadkowie -Pani Anna Seniuk i Pan Janusz Tylman

materiały prasowe:

www.projektoskop.pl

fot. StarsForEurope

Zostaw odpowiedź

 

facebook