Otuleni białym puchem – MIĘDZYNARODOWY POKAZ FLORYSTYCZNY 15 LISTOPADA 2012

Otuleni białym puchem czyli kwiaty na Boże Narodzenie, Nowy Rok i Karnawał.

MIĘDZYNARODOWY POKAZ FLORYSTYCZNY

15 LISTOPADA 2012 RYNEK HURTOWY BRONISZE

W magicznej, świątecznej scenerii prezentowane będą kompozycje z kwiatów wykonywane przez znakomitych florystów:  Sylwię Bednarek z Polski, Alexandera Bermyakov-a z Rosji, Peter-a Panczel z  Węgier, Edytę Zając-Chruściel z Polski. Pokazowi towarzyszyć będzie wystawa WOKÓŁ CHOINKI, kompozycji opartych na motywach z bajek takich jak: Królowa Śniegu, Szklana Góra, Dziewczynka z zapałkami.

Mistrzowie zaprezentują bukiety i dekoracje związane m.in.  z Adwentem – tu dominować będą wianki adwentowe oraz dekoracje z jedliny i świec. Ten sam materiał użyty zostanie do dekoracji Bożonarodzeniowych, i na Nowy Rok, ale w bogatej kolorystyce z wykorzystaniem wielu rodzajów dodatków. Na ten rok styliści proponują tło w kolorze rozbielonych szarości, a  akcenty powinny być w kolorach tradycyjnych: zielonym i czerwonym. Dodatki w świąteczno-karnawałowych dekoracjach to dzwonki, oczywiście bombki, a także motywy reniferów, mikołajów i aniołów.

Kompozycje florystyczne przygotowywane na Boże Narodzenie  mają niepowtarzalny klimat.. Łączenie kwiatów z dekoracjami choinkowymi powoduje, że florystyka świąteczna zyskuje nowy wymiar.  Dekoracyjne brokaty, w tym oczywiście te imitujące śnieg są w ostatnim czasie chętnie stosowane przez florystów. Dzięki jaskrawej kolorystyce elementów dekoracyjnych podkreślony jest wyjątkowy, radosny nastrój Świąt, co współgra ze spokojnym szarobiałym tłem. Daje się zauważyć dwie tendencje – kolorystyka kontrastowa czyli otoczenie jest zupełnie różne od kolorystyki kompozycji bądź spójna z kolorystyką wnętrza. Wtedy artysta stosuje stopniowanie kolorów, stosując odcienie tej samej barwy.

Styliści proponują takie kwiaty jak: Hipeastrum, czyli zwarnice (amarylis), odmiana Christmas o krwistoczerwonych kwiatach, Christmas Gift z białymi płatkami, a na karnawał Dancing Queen w kolorze łososiowym z paskami. Drugim gatunkiem modnym w tym sezonie jest Helleborus czyli ciemiernik nazywany "różą Bożego Narodzenia” oraz Ornithogalum czyli śniedek. Oczywiście pozycją obowiązkową w katalogu kwiatów na nadchodzący okres są  storczyki : Mokara, Vanda. Floryści równie chętnie jak w przednich latach używają w kompozycjach Euforbi czyli gwiazdy betlejemskiej, jednak  w tym roku w  kolorach  białym , ecru i jasnym różu.

  I Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionu Śląskiego

Organizatorami pokazu są: Warszawski Rolno – Spożywczy Rynek Hurtowy SA w Broniszach,  Smithers Oasis Germany GmbH producent i dystrybutor produktów florystycznych OASIS oraz Stowarzyszenie Florystów Polskich

Kompozycje „Wokół choinki” wykonają uczniowie Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej z grupy mistrz florystyki.

AUTORZY POKAZU:

 • Peter Panczel – Węgry,  z wykształcenia ogrodnik-architekt krajobrazu. Zajmuje się sztuką projektowania ogrodów, podejmuje się  także ich realizacji. Jest uznanym florystą – 12 razy brał udział w konkursach florystycznych. W 2004 roku został Mistrzem Europy Juniorów, a w 2007 roku zajął 6 miejsce w konkursie EUROPACUP, wielokrotnie był Mistrzem Węgier. Prowadzi kwiaciarnię.  Podkreśla, że uwielbia egzotyczne orchidee, bowiem ich kolory i kształty są fantastyczną inspiracją. Na stałe współpracuje z Perem Benijaminem
 • Aleksander Bermyakov – Rosja, od dzieciństwa pracuje z kwiatami, jeszcze jako dziecko pomagał ojcu w kwiaciarni. Teraz tworzy kostiumy florystyczne, które prezentowane są  na pokazach mody. Jest mistrzem w dekorowaniu wnętrz, specjalizuje się w przyjęciach weselnych. Uczestniczył w wielu konkursach florystycznych, w 2006 roku zajął III miejsce w konkursie Euroflor w Holandii.
 • Sylwia Bednarek – Polska, prowadzi własną kwiaciarnię połączoną z galerią  na warszawskim Grochowie. Jest absolwentką Podyplomowych Studiów Florystycznych na SGGW, a tytuł mistrza florystyki zdobyła  w Akademii Marioli Miklaszewskiej. Od kilku lat jest instruktorem na SGGW. Drugą artystyczną pasją, poza florystyka, jest malowanie obrazów, które wystawia w swojej galerii. Żegluje i jeździ motocyklem.
 •  Edyta Zając-Chruściel – Polska, florystyka jest dla niej pasją i sposobem na życie, prowadzi w Kielcach kwiaciarnię. Jest absolwentką Akademii Marioli Miklaszewskiej z tytułem mistrza florystyki. Prowadzi pokazy i szkolenia florystyczne asystuje w pokazach swoim kolegom z Polski i zagranicy. Chce nadal rozwijać swoje umiejętności florystyczne, bo tworzenie każdej nowej kompozycji jest kolejnym wyzwaniem.

ORGANIZATORZY:

WARSZAWSKI  ROLNO-SPOŻYWCZY RYNEK HURTOWY S.A. BRONISZE jest największym i najnowocześniejszym miejscem hurtowego obrotu kwiatami, owocami i warzywami w Europie Środkowo – Wschodniej. Powierzchnia zabudowana zajmuje prawie 40 hektarów. Działalność handlową prowadzi około 450 firm, z tego 1/3 to producenci i dystrybutorzy kwiatów, akcesoriów dekoracyjnych oraz dodatków florystycznych. Dwie hale handlowe z tym asortymentem zajmują ponad 16 tysięcy m 2. Każdego dnia publikowana jest ceduła cenowa owoców, warzyw krajowych i importowanych oraz kwiatów ciętych i doniczkowych. Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility) realizowana jest na wielu płaszczyznach, poza działaniami czysto filantropijnymi prowadzone są działania na rzecz interesariuszy zgodnie z ich oczekiwaniami oraz z przyjętymi  przez spółkę formami aktywności.

  Gala florystyczna Boże Narodzenie WGRO - zobacz zdjęcia

SMITHERS  OASIS  GERMANY GMBH  jest światowym liderem w produkcji gąbki florystycznej oraz odżywek do kwiatów.  Firma działa od 1954 roku, prowadzi 20 oddziałów na całym świecie. Poza produkcją Smithers Oasis prowadzi na szeroką skalę działania edukacyjne, związane z wdrażaniem najnowszych produktów dostosowanych do potrzeb coraz bardziej wymagających klientów. W stałej ofercie handlowej Smithers- Oasis ma ponad 200 produktów z gąbką florystyczną OASIS® i ponad 700 innych produktów związanych z florystyką.

STOWARZYSZENIE FLORYSTÓW POLSKICH jest organizacją zrzeszającą florystów.  Działa na rzecz promocji i rozwoju florystyki. Najważniejszym zadaniem dla stowarzyszenia jest uregulowanie handlu hurt/detal i obrona kultury wręczania kwiatów. Promuje florystykę w mediach. Prowadzi działalność charytatywną. Zajmuje się popularyzacją szkoleń florystycznych. Organizuje konkursy, pokazy i wystawy. Wspiera młode talenty oraz integruje  środowisko florystyczne

Partnerem Pokazu jest Akademia Florystyczna Marioli Miklaszewskiej . Od 6 lat AKADEMIA szkoli florystów i mistrzów florystyki na najwyższym światowym poziomie. Istotą kształcenia w tej szkole jest postawienie na perfekcyjne opanowanie rzemiosła  przy równoczesnym traktowaniu florystyki jako sztuki.

Zostaw odpowiedź

 

Jeden komentarz

 1. Julita Mroczek
  Julita Mroczek
  09 lis 2012

  a ja tam będę :)))

facebook