Najmodniejsze kwiaty cięte – wiosna 2009

Biuro Kwiatowe Holandia przedstawia najmodniejsze kwiaty cięte – wiosna 2009

ANTURIUM Anturium kształtem przypomina roślinność dzikiej dżungli. Ten tropikalny kwiat pochodzi z lasów Ameryki Środkowej, a dokładniej z Brazylii, Kolumbii i Panamy. Nazwa `anturium` pochodzi od `athos` – kwiat oraz `oura` – ogon, czyli dosłownie kwiat z ogonem. Ze względu na swój majestatyczny wygląd, króluje w letnich kompozycjach. Tego lata dominuje w zielonych i różowych odcieniach.fot.Biuro Kwiatowe Holandia

FREZJA Frezja jest delikatnym kwiatem o intensywnej woni, wypełniającej pomieszczenia zapachem lata. Pochodzi z południowej Afryki, z Przylądka Dobrej Nadziei i swoją nazwę zawdzięcza niemieckiemu lekarzowi Friedrichowi Heinrichowi Theodorowi Freese. Frezja w mocnych odcieniach różu wprowadza niesamowitą energię do zielonych kompozycji.

fot.Biuro Kwiatowe Holandia

Piwonia dzięki swojej niezwykłej woni i pełnym, okrągłym płatkom przyciąga uwagę nie tylko miłośników kwiatów. Nazwa tego orientalnego, wywodzącego się z kraju pachnącej wiśni kwiatu, pochodzi od greckiego boga medycyny i uzdrawiania Paeona. Intensywnie różowa piwonia doskonale komponuje się z pastelowymi kwiatami i zimozielonymi liśćmi.

fot.Biuro Kwiatowe Holandia

KOPER Koper ze względu na swój świeży i naturalny wygląd, doskonale pasuje do letniej tendencji „Zielona energia”. Na tle masywnego liścia anturium wydaje się być lekki jak piórko. Dotychczas stosowany jedynie jako przyprawa coraz częściej występuje w kolorowych bukietach.

fot.Biuro Kwiatowe Holandia

Dalia to kwiat pełen kolorów i energii, który na początku XVIII wieku pokonał daleką drogę z Meksyku. Nazwa wywodzi się od nazwiska szwedzkiego botanika Andersa Dahl’a. W niektórych regionach świata jest również nazywana georginią. Żywe kolory Dalii stanowią niezwykły kontrast z intensywnie zielonymi kwiatami i liśćmi dominującymi w letniej tendencji.

fot.Biuro Kwiatowe Holandia

CANTEDESKIA Cantedeskia, zwana kallą oraz kalią pochodzi z dzikiej Afryki. Swoją nazwę zawdzięcza włoskiemu botanikowi Giovanniemu Zantedeschi. Kształtem przypomina liście, a w letniej tendencji występuje w białej, zielonej i różowej kolorystyce.

fot.Biuro Kwiatowe Holandia

  Wiosenna Gala Florystyczna 03.04.2011 Poznań - fotogaleria

materiały źródłowe:

Zostaw odpowiedź

 

facebook