Mały plac zabaw w ogrodzie – radość dla Twoich pociech

Zabawa na świeżym powietrzu to nie tylko jeden z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu przez mniejsze i większe dzieci. To również podstawowy warunek dobrego zdrowia, świetnego samopoczucia i głębokiego snu. Nic dziwnego, że rodzice starają się, by ich pociechy spędzały poza domem jak najwięcej czasu.

Dysponując nawet stosunkowo niewielkim fragmentem ogrodu, można zapewnić im cały szereg atrakcji, które urozmaicą zabawę i sprawią, że stanie się ona jeszcze większą radością. Pałac dla księżniczki, wybudowany z piasku? Małe przyjęcie w drewnianym domku? Czy może szaleństwo na zjeżdżalniach? Czasem wystarczy naprawdę niewiele, by wyjście na dwór stało się prawdziwą przygodą!

Przydomowy plac zabaw – na co warto zwrócić uwagę?

Wbrew pozorom, stworzenie dla dzieci fragmentu własnej przestrzeni w przydomowym ogrodzie, nie jest trudnym zadaniem. Maluchy bowiem posiadają najważniejszą rzecz, niezbędną w każdej zabawie – niezwykle bogatą wyobraźnię, która pozwala im wcielić się w różne role i z najdrobniejszych przedmiotów uczynić materiał na wiele godzin świetnej rozrywki. Czasem wystarczy im tylko trochę dopomóc, by wszystkie przygody odbywały się w bezpiecznym, a zarazem inspirującym terenie. I właśnie to jest głównym celem przydomowych placów zabaw – miejsc, w których dzieci mogą spożytkować energię, pobudzić wyobraźnię i spędzić miło czas w towarzystwie swoich przyjaciół i rówieśników.

Gdzie ustawić plac zabaw w ogrodzie?

Planując organizację placu zabaw we własnym ogrodzie, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych zasad tak, by korzystanie z niego było maksymalnie przyjemne. Najważniejsze jego elementy należy ustawić blisko drzew po to, by dawały one cień podczas wielogodzinnej zabawy w okresie letnich upałów.

  Pokaz florystyki w klubie Strefa G2 w Radomiu

Jednocześnie trzeba zadbać o to, aby plac znajdował się stosunkowo daleko od ulubionych lub najcenniejszych roślin tak, by nie uległy one zniszczeniu podczas szalonej zabawy. Dodatkowym atutem będzie z pewnością możliwość obserwacji dzieci z okna w momencie, gdy dopuszczamy ich samodzielne wyjście. Oczywiście miejsce zabaw dla pociech nie powinno znajdować się tuż przy ruchliwej jezdni, a jeśli posesja nie jest ogrodzona, warto zainstalować niewielkie ogrodzenie wokół samego placu.

plac zabaw w ogrodzie
Plac zabaw w ogrodzie – ile kosztuje?

Ile kosztuje plac zabaw do ogrodu?

Koszt utworzenia niewielkiego placu zabaw w przydomowym ogrodzie wcale nie musi być duży. Spory wybór produktów, jaki oferuje dzisiejszy rynek, wzbogacony dodatkowo własną inwencją twórczą z pewnością pozwoli zorganizować pociechom prawdzie królestwo zabawy. Niezbędnym elementem wyposażenia takiego mini placu zabaw jest piaskownica, która od lat kojarzona jest z dziecięcymi igraszkami.

Z pewnością spędzą w niej dużo czasu zarówno młodsze, jak i starsze pociechy. Dla najmłodszych wystarczy już mała, plastikowa piaskownica, dostępna na rynku w różnych kształtach i kolorach, cieszących oko i budzących radość malucha i kosztująca ok. 200 zł.

Starsi z kolei potrzebują znacznie więcej miejsca, by z piasku zbudować całe fortyfikacje lub zamienić go w miejsce poszukiwania prawdziwych skarbów. W tej sytuacji sprawdzi się już piaskownica większych rozmiarów, którą można kupić lub też zbudować samodzielnie.

Huśtawka w ogrodzie
Huśtawka w ogrodzie

Nieodłącznym elementem każdego przydomowego placu zabaw powinna być również huśtawka, na której kolejne pokolenia spędzają całe godziny. Huśtawki, podobnie jak piaskownica, sprawdzą się u dzieci w każdym wieku, choć tutaj również należy dostosować ich rozmiar i kształt. To niewielki koszt, a z pewnością będą wspaniałym źródłem rozrywki i powodem do szerokiego uśmiechu u wszystkich pociech.

Zjeżdżalnie i bujaki to kolejne podstawowe elementy przydomowych placów zabaw. Ich zakup również nie generuje dużych kosztów, a na pewno zostaną one docenione, zwłaszcza przez mniejszych użytkowników.

  Kwiaty idealnym prezentem na każdą okazję

Jeśli interesuje nas zakup nowego placu zabaw to trzeba się liczyć z wydatkiem minimum 2000 – 2500 zł. W zależności od wielkości i ilości elementów cena ta wzrasta. W przypadku używanych placów zabaw ceny zaczynają się od ok. 800-900 zł.

Trampolina ogrodowa – skok w stronę udanej zabawy!

Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się trampoliny ogrodowe, stanowiące idealne uzupełnienie przydomowych placów zabaw. Na takim urządzeniu nadmiar energii rozładuje nawet największy urwis! Trampoliny różnią się średnicą, a co za tym idzie – ceną zakupu. Warto jednak rozważyć taką inwestycję, gdyż z pewnością przyniesie ona pociechom szereg korzyści. Spalanie zbędnych kalorii, dotlenienie organizmu, poprawa koordynacji ruchowej to tylko niektóre z nich. Dołączmy do tego jeszcze ogrom uśmiechu i zyskujemy wspaniały sposób na wielogodzinną zabawę!

Domki ogrodowe – miejsce popisu dla wyobraźni

Podobnie jak trampoliny, domki do ogrodu stanowią nigdy nie starzejący się element placów zabaw. Nic dziwnego, skoro są one dla dzieci wprost nieskończonym źródłem inspiracji. Współcześnie oferta tego typu atrakcji jest tak bogata, że z pewnością każdy znajdzie model, odpowiadający preferencjom i domowemu budżetowi. Bo nie ważne przecież, czy zakupimy drewniany domek z wysoką zjeżdżalnią i pełnym wyposażeniem, czy też plastikową chatkę dla najmłodszych pociech. Każda wersja może bowiem stać się domem czarownicy, mieszkaniem walecznego rycerza, krainą wystawnych przyjęć, czy po prostu miejscem rodzinnej sielanki.

Niewielkie, prywatne miejsca rozrywki dla dzieci zyskują sukcesywnie coraz większą popularność. Z roku  na rok przybywa trampolin, domków, huśtawek i piaskownic w przydomowych ogrodach. Nic dziwnego, skoro stosunkowo niewielkim kosztem można zorganizować pociechom atrakcyjny plac zabaw. Bo nie zawsze ten prawdziwy jest na tyle blisko, by można było z niego korzystać  adekwatnie do potrzeb mniejszych i większych wielbicieli zabawy.

Zostaw odpowiedź

 

2 komentarzy

 1. wsys
  wsys
  16 maj 2022

  Mając dzieci to taki plac zabaw to must have. Dużo frajdy dla dzieci, a nieco spokoju dla rodziców 🙂

 2. Lejwa
  Lejwa
  06 cze 2022

  polecam używane zestawy do składania kupować, bo o wiele tańsze i też cieszą dzieciaczki

facebook