Mała Słodka

Piotr Sekunda i Zygmunt Sieradzan, razem z projektantką Aleksandrą Kmiecik, specjalnie dla marki Carlo Rossi stworzyli „Małą Słodką”. Suknię, która zachwycała kremową bielą unikalnych storczyków Vanda oraz blaskiem magicznego pyłu Swarovskiego i tysięcy kryształków cukru, zaprezentowała Anna Wendzikowska.
„Mała Słodka” została okrzyknięta projektem godnym światowych wybiegów.  Suknia olśniewała przede wszystkim zaskakującą, kunsztowną formą – duet Sekunda&Sieradzan stworzył ją nie z tkaniny, ale z najnaturalniejszego i najszlachetniejszego materiału – z  1000 białych, unikalnych storczyków Vanda.
Storczyki Vanda to kwiaty wyjątkowe. Nie rosną w ziemi, lecz w powietrzu, dosłownie chwytając się gałęzi i wierzchołków drzew. Nie czerpią wody z podłoża, lech chłoną wilgoć z ciężkiego azjatyckiego powietrza.
Wyjątkowe są też właściwości fizyczne Vandy. To jeden z nielicznych kwiatów, które pozwalają się modelować, wyginać czy wręcz rozciągać – dzięki temu doskonale pracują na tkaninach i w innych konstrukcjach. Ich nieoczywista, kremowa biel doskonale harmonizuje z innymi naturalnymi dodatkami, jak kryształy, perły, czy kamienie szlachetne.
W projekcie dla Carlo Rossi, Sekunda&Sieradzan osadzili żywe storczyki Vanda (z tysiącami kryształów Swarovskiego i kryształków cukru, pojedynczo umieszczonymi na płatkach kwiatów) na stworzonym przez siebie stelażu z białego drutu, umożliwiającym pracę z kwiatami na wielu poziomach. Starannie wybrane kwiaty storczyka Vanda Piotr Sekunda i Zygmunt Sieradzan posegregowali wedle wielkości i następnie, za pomocą specjalnego kleju, przytwierdzili do gorsetu oraz dolnej części konstrukcji. Duże kwiaty osadzali możliwie najgłębiej a mniejsze – na wierzchniej warstwie sukni. „Najbardziej pracochłonny etap to naklejanie tysięcy bardzo drobnych kryształków cukru i pyłu Swarovskiego. To one ostatecznie podkreślały blask przepięknych kwiatów Vandy i sprawiły, że suknia tak rewelacyjnie wypadła w blasku fleszy” opowiada Piotr Sekunda.
Tak powstała spódnica „Małej Słodkiej”. Gorset uszyła Aleksandra Kmiecik. Oba elementy, zespolone w harmonijną całość, dały efekt prawdziwej floralnej kreacji, godnej wybiegów światowych stolic mody. Jak powiedziała prezentująca ją Anna Wendzikowska, „Połączenie słodkiej bieli, tysiąca kwiatów storczyków z mroźnym blaskiem kryształów dało zniewalający efekt, odzwierciedlający kobiece piękno”.
www.sekundasieradzan.com

Florystyczny duet Sekunda&Sieradzan miał zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w największej niespodziance przygotowanej na otwarcie tegorocznego Fashion Week Poland.

  Warsztaty florystyczne- Aranżacje ślubne w kościołach

Zostaw odpowiedź

 

facebook