Kwiaty w domu – co warto wiedzieć?

Zioła w kuchni

Jeśli często gotujesz dobrze wiesz jak cudownie pachną zioła zerwane prosto z „krzaczka”. Nawet jeśli hodujesz je wyłącznie na swoim parapecie, będą o niebo lepsze niż te, które kupujesz ususzone w sklepie. Do tej pory nie korzystałaś z takiego rozwiązania? A szkoda! Może właśnie powinnaś pomyśleć o zasadzeniu swojego małego ogródka i korzystaniu z darów natury. Co warto mieć w kuchni na parapecie? Oczywiście to, z czego korzystasz najczęściej! Może być to zarówno bazylia, oregano, mięta, jak i rozmaryn, tymianek czy pietruszka. Pamiętaj jednak o codziennej pielęgnacji, odpowiednim naświetleniu roślinnego naturalnym światłem i systematycznym przycinaniu, nawet jeśli w danym okresie akurat z nich nie korzystasz.

Doniczkowe w salonie

Kwiaty w salonie najczęściej odnajdują swoje miejsce na parapetach. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie mogą tam stać! Zanim zdecydujesz się na umiejscowienie tam nowego nabytku, sprawdź, czy nie wymaga on na przykład mniejszego nasłonecznienia i lepiej czułby się na komodzie czy przy biurku. Wiele kwiatów jest kapryśnych również na zmiany temperatur w mieszkaniu, nie wszystkie więc chcą stać tam, gdzie są przeciągi, czy tam, gdzie w zimę mocno grzeje kaloryfer. Pamiętaj o tym ustawiając je. Ważną rzeczą w pielęgnacji kwiatów doniczkowych jest nie tylko systematyczne podlewanie, ale również nawożenie i zmiana ziemi od czasu do czasu. Takim sposobem zachowają swoją witalność i będą cieszyć Twoje oko przez długi czas.

Ogród na balkonie

Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką balkonu bądź tarasu, możesz z powodzeniem w okresie wiosenno-letnim stworzyć na nim istny ogród! Wystarczy dogadać się z dobrym stolarzem (możesz znaleźć go np. tu – https://atlasfachowca.pl/strefa-klienta/wyszukiwarka-fachowcow), który zrobi Ci piękne donice lub skrzynki na kwiaty i zioła, a balkon już wkrótce rozwinie się niczym rajski ogród. To nie tylko piękny widok dla oka, lecz przede wszystkim relaks dla zmysłów, które będą mogły odpocząć podczas drobnych prac w ziemi. Może warto przekonać się o tym w nadchodzącym sezonie osobiście?

  Jak zabezpieczyć róże przed chorobami?

Dom, w którym nie ma roślin jest smutny i dość przygnębiający. Niezależnie od tego czy stawiasz na rośliny kwitnące, wielkogabarytowe, czy po prostu na cięte kwiaty od czasu do czasu, warto by choć kilka doniczek znalazło się w Twoim mieszkaniu. Jak je dobrze wkomponować i w jakich pomieszczeniach będą czuły się najlepiej? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kwiatów w domu, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zostaw odpowiedź

 

Jeden komentarz

  1. Tarka
    Tarka
    19 paź 2021

    Napiszcie więcej o pielęgnacji na przykładzie konkretnych roślin

facebook