Kwiatomania Ani

Witam wszystkich serdecznie dziś kolejny artykuł poświęcony NASZYM kwiaciarniom i pracowniom florystycznym.

Około 60 km od Poznania jadąc w kierunku na Bydgoszcz napotykamy miejscowość Janowiec Wielkopolski gdzie na Palcu Wolności 11 od wielu już lat znajduje się Kwiaciarnia „Kwiatomania”  Anny Stachowiak.

fot. Kwiatomania

fot. Kwiatomania

Ania osoba niezwykle kontaktowa i dynamiczna opowiedziała mi o początkach swojej florystycznej przygody i charakterze swojej działalności.

fot. Kwiatomania

fot. Kwiatomania

Jak sama przyznaje miłość do kwiatów przekazali jej rodzice, którzy prowadzili kwiaciarnię w tym miejscu od 1976 roku, jako dziecko od najmłodszych lat miała kontakt z kwiatami,  na własny rachunek razem z mężem prowadzi ją już od 16 lat.

Mimo takiego doświadczenia we florystyce, wie że jest to dziedzina w której trendy się nieustannie zmieniają i dlatego bierze udział w pokazach, wystawach i warsztatach florystycznych o czym świadczy imponujący dorobek certyfikatów wiszący na ścianie w kwiaciarni.

fot. Kwiatomania

Zapytana o klienta odpowiada że jej klient to klient „nie biedronkowy” który szuka coś wyjątkowego, nietuzinkowego. „Wolny czas” kiedy akurat nie ma klientów Ania i jej pracownica Danuta wykorzystują na przygotowanie np. różnorodnych kryz do bukietów, konstrukcji .

fot. Kwiatomania

fot. Kwiatomania

Kwiaciarnia liczy 60 metrów kwadratowych wraz z zapleczem, usytuowana jest w kamienicy gdzie wysokie wnętrze pozwala na przemyślane i harmonijne rozmieszczenie towaru a duże okna wystawowe pięknie zagospodarowane zachęcają klienta do wejścia ale też wpuszczają dużo światła dziennego do wnętrza kwiaciarni.

fot. Kwiatomania

Towar w sklepie został poukładany zgodnie z kołem barw, pozwala to klientowi na łatwiejszy wybór,  kiedy poszukuje prezentu w konkretnym kolorze.

Na środku sklepu znajdują się kompozycje z kwiatów doniczkowych a niedaleko lady kwiaty cięte.

fot. Kwiatomania

fot. Kwiatomania

fot. Kwiatomania

Głowna działalność kwiaciarni to florystyka okolicznościowa ale realizuje również często zamówienia na nasadzenia, między innymi na cmentarz.

  Dzień Babci i Dziadka

fot. Kwiatomania

Tekst  skimmia – Sylwia Ludwiczak

Zdjęcia skimmia- Sylwia Ludwiczak oraz zdjęcia prywatne Anny Stachowiak – Kwiatomania

Zostaw odpowiedź

 

Jeden komentarz

 1. swietlana marciniak
  swietlana marciniak
  11 sty 2013

  Oh,Anko,ale fajna ta twoja kwiaciarenka!!!!!!!!!!

  Cudna!I tę okna!!!!!!!! Nie no,jestem POD wrażeniem!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Trzymaj się cieplutko i powodzenia!

facebook