II Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin – relacja

Choć pogodna nie rozpieszczała, moc atrakcji przygotowanych prze organizatorów oraz niezliczona ilość pięknych kwiatów przyciągnęła tłumy ludzi.
Róże, chryzantemy, bratki, tulipany, hortensje, kaktusy, drzewa, krzewy, kwiaty jednoroczne i dwuletnie, byliny, rośliny cebulowe, rośliny doniczkowe, zioła, przyprawy, nawozy, sprzęty ogrodnicze, zarówno amator, jak i każdy zapalony entuzjasta ogrodnictwa mógł znaleźć coś dla siebie.
Pierwszego dnia Festiwalu świeciło piękne słońce, które umożliwiło przeprowadzenie akcji Polska w Kwiatach z dziennikarzem Witoldem Czuksanowem, który razem z uczestnikami obsadzał rabatki przy Ośrodku Kultury „Wzgórze Zamkowe”. Poprowadził on również prelekcję ogrodnicze dla uczestników Festiwalu. Nie zabrakło również pokazów florystycznych prowadzonych przez Michała Cugiera, który tworzył urokliwe bukiety ślubne, komunijne i okolicznościowe.
W Strefie Dziecka najmłodsze pociechy oddawały się swoim artystycznym fantazjom, siały i sadziły kwiaty oraz tworzyły coś z niczego.
Nie tylko kwiaty były głównym punktem zainteresowania, na Festiwalu można było napić się najlepszych specjałów regionalnych browarów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy, co przypadło do gustu szczególnie męskiej stronie ogrodników.
A na festiwalowej scenie muzycznej zagrały gwiazdy polskiej estrady m. in.: Ania Rusowicz, Mela Koteluk oraz Budka Suflera.
Dla dorosłych uczestników w specjalnej hali warsztatowej zaplanowano m. in.: warsztaty rękodzielnicze, malarskie, rzeźbiarskie, pokazy wytwarzania słodyczy, pokazy pszczelarstwa i wytwarzania miodu oraz giełdę birofilską.
Dziękując, za tak liczne przybycie zapraszamy na jesienną edycję Festiwalu, który odbędzie się już we wrześniu.
Tekst i zdjęcia Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin

Od 1-go do 3-go maja br. na lubińskich błoniach odbył się II Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin.

  I Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin 2-3 maj 2013

Zostaw odpowiedź

 

facebook