Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

Sztuczne kwiaty znów wracają do łask, a dekoracje wnętrz z ich zastosowaniem wykazują nowe, świeże podejście do ich roli w designie. Wynika to przede wszystkim z jakości produktów, ponieważ są tak doskonale wykonane, że trudno je odróżnić od żywych roślin. Mają wiele zalet, których brakuje ich naturalnym odpowiednikom i choć nigdy ich nie zastąpią, doskonale się sprawdzają w dekoracjach.

Już nie są kitem, ale hitem, który gwarantuje bezproblemowe użytkowanie, trwałość i wygodę. Sztuczne kwiaty są cenione w dekoracjach nie tylko sal balowych, czy kościołów, ale coraz częściej spotyka się je w domowych wnętrzach. Zachwycają różnorodnością, intensywnością kolorów i trwałością. Ich jedynym minusem jest to, że nie pachną.

Dla kogo są przeznaczone sztuczne kwiaty?

To wersje dla zabieganych, którzy nie mają czasu na pielęgnację i często zapominają o podlewaniu. Dla osób dysponujących zaciemnionymi mieszkaniami i często podróżującymi idealnie sprawdzą się sztuczne kwiaty w postaci zielonych roślin doniczkowych. To warianty dla osób, które są alergikami oraz dzielą mieszkanie z psem lub kotem.

Sztuczne kwiaty w formie kwitnących roślin to nieoceniony element osób pracujących w branży dekoratorskiej. Są obowiązkowe w ślubnych dekoracjach sal, ponieważ doskonale dopełniają wnętrza i to w każdym stylu! Wykorzystywane są do ozdabiania imprez tematycznych, np. ślubów boho, art-deco czy glamour. Nowoczesne, wyglądające jak prawdziwe sztuczne kwiaty w stylowy sposób akcentują stoły, drzwi, schody i wybrane miejsca, podkreślając charakter uroczystości.

W prywatnych domostwach zdobią w efektowny sposób salony, ustawiane jako bukiety ze sztucznych kwiatów w wazonach na stole, komodzie lub konsoli. Sprawdzają się także w sezonowych dekoracjach, np. wielkanocnych lub bożonarodzeniowych wiankach.

Jakie sztuczne kwiaty są najpopularniejsze w aranżacji wnętrz?

Do najbardziej popularnych zalicza się doniczkowe storczyki, które do złudzenia przypominają oryginały i prezentują niezwykłą klasę oraz pasują do nowoczesnych aranżacji. Dużą popularnością cieszą się również kompozycje ze sztucznych traw, które mogą przypominać modne wersje papmasowe. Niezastąpiony w dekoracjach sal i biur jest także sztuczny bluszcz, który zwisającą formą dobrze dekoruje szafy i ścienne półki.

W większych przestrzeniach, np. salach konferencyjnych, hotelach czy restauracjach sprawdzą się sztuczne rośliny doniczkowe w okazałej formie jak aglaonemy, fikusy, figowce, paprocie oraz sansewierie. Warto zwrócić uwagę także na sztuczne drzewka, które doskonale aranżują kąty np. cyprysy, benjaminy czy pospornice.

W przypadku dekoracji stołów zawsze egzamin zdadzą róże, choć modne są także hortensje, magnolie, a nawet gałązki kwitnącej wiśni. 

Jak wybrać sztuczne kwiaty do dekoracji wnętrz?

Dopasuj wygląd sztucznych kwiatów do charakteru tworzonej dekoracji i wyglądu pomieszczenia, w jakim mają się one znaleźć.

  • Z wnętrzami minimalistycznymi, nowoczesnymi oraz prezentującymi egzotyczny wystrój będą harmonizować sztuczne kaktusy, aloesy, eukaliptusy oraz dekoracje z wykorzystaniem mchu, tzw. zielone ściany.
  • Wielbiciele stylu urban jungle podkreślą aranżacje, stawiając na sztuczne monstery, rozłożyste palmy oraz bananowce.
  • W mieszkaniach urządzonych w stylu angielskim czy prowansalskim śmiało mogą zagościć doniczki ze sztuczną lawendą. Mile widziane będą również hortensje bądź romantyczne, kuliste peonie.
  • Uniwersalne i pasujące do każdego stylu są: roże, tulipany, skrzydłowce, zamiokulkasy, wężowce i grubosze.

Pamiętaj, że dekorując pomieszczenie sztucznymi kwiatami ciętymi dobierać ich rodzaj sezonowo, według ich naturalnego kwitnienia. To ma znaczenie w przypadku profesjonalnych dekoracji, dlatego aranżując wnętrze zimą postaw na ponadczasowe róże, amaralisy czy nawet gwiazdy betlejemskie, zamiast żonkili czy narcyzów. Sztuczne kwiaty mają przecież do złudzenia przypominać te prawdziwe!

facebook